OGÓLNOPOLSKI
konkurs choreograficzny
WarsawZAWIROWANIAdance 2017

Kontakt / Organizatorzy

 Centrum Tańca Zawirowania 
 ul. Wspólna 61/101

00-687 Warszawa

 tel. +48 790 555 979 

e-mail: wojtek.zawirowania@gmail.com

Dyrektor Konkursu

Włodzimierz Kaczkowski

 Włodzimierz Kaczkowski - dyrektor Teatru Tańca Zawirowania i Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania w Warszawie. 

Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze w 1979 roku i Reżyserii Filmowej i Teatralnej gdzie otrzymał tytuł magistra w 1983 roku. Przez siedem lat był związany z teatrami w Warszawie i Krakowie jako reżyser teatralny.

Przygodę z tańcem rozpoczął 1987 roku gdzie wyreżyserował balet " Nienasycenie " wg Witkacego a w Operze Narodowej w 1988 " Tylko raz w życiu " - historię Isadora Duncan . Obecnie w Teatrze Tańca Zawirowania reżyseruje większość spektakli: " Przytul mnie ", " Zabij , jeśli kochasz ", " W stronę światła ... z zawiązanymi oczami ", " Nothing but the Blue ", " Niewinni marzyciele" , a ostatnio " Zbliżenia" .

 

Więcej

Jako prezes Fundacji Scena Współczesna powstałej w 2001 roku wspiera rozwój tańca współczesnego w Polsce i Europie , stara się ułatwić kontakty międzynarodowe i inicjuje wymianę międzynarodowych zespołów. Prowadzi warsztaty, organizuje konferencje i seminaria w skali lokalnej i międzynarodowej.

W 2004 roku pod auspicjami Fundacji powstał Teatr Tańca Zawirowania i w kilka lat stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych grup tanecznych w Polsce. W roli menedżera i producenta Kaczkowski kieruje powstawaniem nowych premier, organizuje międzynarodowe występy i projekty z artystami z całego świata. W tym roku dzieki wieloletniej i profesjonalnej pracy zarówno zespół jak i festiwal Zawirowania będą obchodziły swoje 10-lecie.

x

Jury

Ofra Idel / jury member

Ofra Idea jest magistrem wydziału tańca i pedagogiki uniwersytetu Rubin Dance and Music Academy w Jerozolimie.

Współpracowała z takimi zespołami jak Kolben D.C oraz the Tami D.C/Nimrod Freed, z którymi występowała w USA,

Indiach, Chinach, Senegalu, Japoni, Chile oraz w wielu europejskich krajach.

W 2005 roku, Idel zastała zaproszona przez Alexandria Performing Arts Association do stworzenia spektaklu dla

BosmaDance Company, Washington D.C. Od tego czasu jej praca była pokazywana w Izraelu oraz zagranicą między innymi

podczas: Intima Dance Festival, Curtain-Up Festival, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA, Side by

side- Dusseldorf, oraz podczas Visa 2 dance Festival- Tanzania, Artdanthé Festival Tilburg w Holandii.

Idel jest dyrektorką Machol Shalem Dance house w Jerozolimie.

 

 

 

Więcej
x

Lee Jong-Ho / jury member

Urodził się w 1953 roku. Studiował literaturę francuską na Narodowym Uniwersytecie w Seulu. Pracował jako korespondent dla francuskiego magazynu Le pays du Matin Clalme (1977), a także jako dziennikarz dla francuskiego tygodnika Korea Herald (1977-1978, 1979-1980). Od 1981 do 2009 roku pracował dla agencji Yonhap. Jest laureatem nagrody ministra kultury i turystyki (2007) oraz nagrody Koreańskiego Stowarzyszenia Rozwoju Tańca Współczesnego (2007). Pełnił funkcję członka rady wykonawczej podczas Asian Performing Arts Festival (2004-2008), jako przewodniczący koreańskiego Stowarzyszenia Krytyków Tańca (2001-2004), pełnił również funkcje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Handlu. Obecnie pełni funkcję prezesa koreańskiego oddziału CID-UNESCO i dyrektora artystycznego festiwalu SIDance.

Więcej
x

Włodzimierz Kaczkowski / jury member

Reżyser, tłumacz, autor scenariuszy teatrów tańca, producent teatralny, dyrektor Sceny Współczesnej przy Starej Prochowni i fundacji o tej samej nazwie. Absolwent wydziałów Wiedzy o Teatrze i Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest twórcą ok. 30 przedstawień. Zajmuje się również tłumaczeniem sztuk teatralnych. Autor scenariuszy dla teatru tańca, począwszy od Nienasycenia i Tylko raz w życiu (Teatr Wielki − Opera Narodowa w Warszawie) po spektakle Teatru Tańca Zawirowania Przytul mnie, Jeśli kochasz zabij czy Innocent when you dream. Główny organizator Festiwali Teatrów tańca Zawirowania, obecny przewodniczący komisji do spraw tańca przy Biurze Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.

Więcej
x

Vadim Kasparov Kasparov / jury member

Współzałożyciel akademii St. Petersburg’s Kannon Dance School (1997). Kierownik departamentu współczesnej choreografii i terapii tańca na uczelni, Lesgaft University (2002-2006). Założyciel oraz koordynator następujących projektów: Open Look Dance Festival, Russian Look platform for contemporary dance and theater, Plastika Slova Festival, DANCE 4 KIDS Festival, Cinemadance Festival, Tochka Otscheta Festival, Jazz Music and Dance Festival, France Danse Festival i inne. W ramach Kannon Dance zorganizował warsztaty z ponad 600 międzynarodowymi nauczycielami, zaprezentował 200 rosyjskich i zagranicznych produkcji. Prodecent kreatywny laboratorium DANCE4KIDS. Producent 4 projektów nominowanych do nagrody The Golden Mask.

Więcej
x

Natalia Medina Medina / jury member

Natalia Medina posiada wykształcenie w zakresie wychowania fizycznego na Uniwersytecie w Las Palmas de Gran Canaria i stopień magistra akademii King Juan Carlos University w Madrycie (Scenic Arts).

Jest zaangażowana w działalność artystyczną dotyczącą tańca, na wielu płaszczyznach, włączając w performance, prace twórczą i dramaturgiczną oraz produkcje specjalizującą się we współczesnym wyrazie dyscypliny tańca.

W 1999 roku stworzył zespół Natalia Medina Dance Company. Z grupą zrealizowała prace takie jak: Ahoras, Papas & Noes, Untitled, La Técnica Perfecta del Giro, TAG, Allegro Andante Assestamento Perpetuo, The Fifth Woman. W chwili obecnej zespół występuje z następującymi produkcjami: White Discharge, Feeling Well When You Are Around Me, Incorpórea, Elipsis and Exquisite Form.

W 1996 roku Natalia Medina stworzyła MASDANZA, Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego z Wysp Kanaryjskich. Od dwudziestu jeden lat jest dyrektorem festiwalu.

Więcej
x