OGÓLNOPOLSKI
konkurs choreograficzny
WarsawZAWIROWANIAdance 2017

O konkursie

O Miedzynarodowym Konkursie Choreograficznym WarsawZAWIROWANIAdance

Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny WarsawZAWIROWANIAdance to projekt skoncentrowany na prezentacji artystów pochodzących z różnych krajów, a związanych z tańcem - zarówno rozpoznawalnych profesjonalistów, jak i młodych tancerzy i choreografów. Bierzemy pod uwagę różne style, nurty i zjawiska  tańca współczesnego.

 

Celem WarsawZAWIROWANIAdance jest stworzenie ciekawej oferty dla publicznościpozwalającej na uczestnictwo w prestiżowym i międzynarodowym  wydarzeniu tanecznym w stolicy. 

 

Ważnym elementem konkursu jest zaangażowanie w realizację WarsawZAWIROWANIAdance  kilku innych warszawskich instytucji związanych z tańcem: Warszawskiej Platformy Tańca (warszawski konkurs choreograficzny), oraz Międzynarodowego Festiwalu Zawirowania (występy laureatów). Mamy nadzieję, że zaowocuje to długofalową współpracą w dziedzinie promocji tańca współczesnego.

 

Specyfiką projektu jest jego miedzynarodowy charakter, dzięki któremu zarówno artyści wystepujący podczas trzech dni prezentacji, jak i organizatorzy - a przede wszystkim widzowie mają szansę doświadczyć samej istoty tańca, który jako jeden z nielicznych zjawisk sztuki współczesnej nie zna barier językowych, religijnych, kulturowych, a wręcz przeciwnie - każdą inność traktuje jako oryginalną wartość dodaną do ulotnej i niepowtarzalnej sztuki tańca/życia.