OGÓLNOPOLSKI
konkurs choreograficzny
WarsawZAWIROWANIAdance 2017

O konkursie

O Miedzynarodowym Konkursie Choreograficznym WarsawZAWIROWANIAdance

Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny WarsawZAWIROWANIAdance, organizowany przez Fundację Scena Współczesna to projekt skoncentrowany na prezentacji artystów pochodzących z różnych krajów, a związanych z tańcem - zarówno rozpoznawalnych profesjonalistów, jak i młodych tancerzy i choreografów. Bierzemy pod uwagę różne style, nurty i zjawiska  tańca współczesnego.

Celem WarsawZAWIROWANIAdance jest stworzenie ciekawej oferty dla publicznościpozwalającej na uczestnictwo w prestiżowym i międzynarodowym  wydarzeniu tanecznym w stolicy. 

Specyfiką projektu jest jego miedzynarodowy charakter, dzięki któremu zarówno artyści wystepujący podczas trzech dni prezentacji, jak i organizatorzy - a przede wszystkim widzowie mają szansę doświadczyć samej istoty tańca, który jako jeden z nielicznych zjawisk sztuki współczesnej nie zna barier językowych, religijnych, kulturowych, a wręcz przeciwnie - każdą inność traktuje jako oryginalną wartość dodaną do ulotnej i niepowtarzalnej sztuki tańca/życia.

Podczas tegorocznej, III edycji konkursu postawiliśmy na pokazy prac polskich choreografów i tancerzy.  Prace  wyselekcjonowane spośród nadesłanych aplikacji, zostaną  pokazane 1 i 2 grudnia przed międzynarodowym jury, które wybierze zwycięską trójkę. Laureaci zaprezentują się także podczas gali finałowej w dniu 3 grudnia, podczas której wystąpi również trójka zwycięzców międzynarodowych konkursów z 2016 roku: Dorotea Saykaly (Kanada) – zwyciężczyni WarsawZAWIROWANIAdance, Roni Chadash (Izrael) – zwyciezca  Machol Shalem Competition oraz Ferenc Feher (Węgry) – zwycieżca konkursu na festiwalu Masdanza.